Zdravím vás, moji čtenáři.
Čím dnešní článek se svým výčtem přečtených knih za září uvést? Zřejmě tím, že čtecí krize pokračuje a já jsem popravdě ráda, že jsem přečetla alespoň ty dvě knihy📚, které vám pak níže představím. Sama nevím, co to, že teď čtu tak málo..? Trochu mě to štve, ale nutit se do čtení zase nechci, a i toho času, na využití čtení, je teď poměrně pomálu. Pořád si říkám, že třeba přijde nějaká „wow“ knížka, která mě z té „krize“ zvedne, ale třeba potřebuju úplně jiný podnět, protože si nemyslím, že bych četla „špatné“ knihy, které by nebavily. Dost teda okecávání a pojďme se společně na ty dva kousky podívat.
1) Ďáblova cesta – je čtvrtým dílem detektivního thrilleru s vyšetřovatelkou Kate Marsallovou z pera Roberta Bryndzy.
Neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede Kate Marshallovou až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví srdcervoucí příběh, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie. Kate, ještě otřesená z toho, že se málem utopila, souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát. Když se Kateina a Tristanova detektivní agentura začne událostmi té osudné noci zabývat, zjistí, že Jean má problematickou minulost, a navíc jim neříká úplnou pravdu. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Nebo spadl do řeky, která mizí v Ďáblově rokli?
Ke knihám autora jsem se dostala až díky této sérii s Kate Marshallovou. Jedná se tedy o mou čtvrtou knihu, kterou od autora čtu, a musím bohužel přiznat, že se mi zatím líbila nejméně. Na letošní novinku jsem se hodně těšila, ale tentokrát se mi příběh vlekl a celkově se mi kniha hůře četla. Měla jsem problém se začíst a chyběl mi spád, který já v ději bohužel nenašla. Příběh jako takový špatný nebyl a já samozřejmě byla zvědavá k jakému rozuzlení pátrání Kate a Tristana zavede, a co se malému Charliemu před jedenácti lety stalo. Těsně před koncem jsem jistý tip na výsledek případu měla a ten se mi nakonec opravdu i potvrdil.
Hodnocení = 3+★
2) Hra o přežití – je česká detektivka od autora Davida Urbana, pracujícího u kriminálky.
Z nevinné zábavy se stává nebezpečná posedlost. Rodiče ji nechápou, děti ji milují. Lovci monster jsou hra, s níž školáci tráví celé dny. Musí pochytat imaginární nestvůry, aby pokročili do dalších levelů a překonali spolužáky. Jenomže k tomu je zapotřebí být v určitý čas na určitém místě. I kdyby to mělo být uprostřed noci v temném lese. Ale co když mezi stromy číhá něco víc než jen malovaná postavička? Tutéž otázku si začnou klást kriminalisté, když v Klánovickém lese najdou uříznutou nohu. Po zbytku těla není ani stopa, ale pak se začnou ztrácet další lidé…
Hodně zajímavý námět z prostředí, které osobně znám z dětství a dospívání – u Klánovického lesa jsem na Újezdské straně prožila dvacet let života. O to více mě přečtení knihy lákalo. Jednalo se o mé prvním setkáním s autorem a celkově asi o třetí detektivku z českého prostředí. Četla se příjemně, ale že bych knihu „hltala“, se říct nedá. Zaujala mě, to ano, ale vyloženě mě bohužel nenadchla. Což je svým způsobem škoda, protože ten námět je opravdu zajímavý a kniha měla i spád. Přesto mi na knize něco nesedlo. Dost mě zklamal konec a troufám si tvrdit, že tato skutečnost se hodně promítla na mém celkovém vnímání knihy.
Hodnocení = 3★
Do mé domácí knihovny mi za září přibyly dvě knihy, které mám k recenzi od nakladatelství Grada:
Rty s příchutí vína
a Ztracená kapitola.
Mé suma sumárum sčítá 50 knih k přečtení!
A co za knihy jste v minulém měsíci přečetli vy? A četli jste některou ze zmíněných?
Mějte se a čtěte,
Vaše ൬ermaidka
Někdy se té čtecí krize prostě ne a ne zbavit. Snad to bude brzy lepší…
Jj, pravdu máš, ale už nyní mohu prozradit, že říjen byl lepší – konečně. 😉