ČTECÍ ČERVEN

Zdravím vás, moji čtenáři.

Opět tu mám krátký článek v podobě měsíčního ohlédnutí, ve kterém se společně podíváme jaké knihy jsem přečetla během června. Ráda bych podotkla, že můj minulý čtecí měsíc byl lehce pod průměrný – zdolala jsem jen tři knihy📚.

1) Poslední let – je thriller z pera americké spisovatelky Julie Clarkové. Pojednává o dvou ženách, které se potkají na letišti a vymění si svou identitu. Obě utíkají před svými dosavadními životy. Claire tyranizuje manžel a už nějakou dobu plánuje své zmizení. Ovšem její manžel Rory na poslední chvíli změní plány a Claire místo do Detroidu má odletět do Portorika. Na letišti JFK náhodně potkává Evu, se kterou si vymění letenky, a nakonec nastoupí do letadla směr Oakland. Eva letí místo Claire do Portorika, ale stane se něco, s čím nikdo nepočítá – letadlo mířící do Portorika se zřítí. Nyní již není cesty zpět a Claire převezme Evinu identitu a spolu s ní i její úzkostlivě skrývané tajemství.
Kniha mě bavila a dobře se četla. Sice ze začátku jsem měla pocit, že se děj lehce vleče, ale pak se rozjel a příběh mě vtáhl a nepustil.

Hodnocení = 4★

2) Můj brácha se jmenuje Jessica – Sam se na svého staršího bratra Jasona mohl vždy spolehnout. Jasonův život se zdá být perfektní – je oblíbený, přátelský a holky se můžou přetrhnout, aby s ním mohly chodit. Ale jedno večera svolá Jason celou rodinu a svěří se jim s tajemstvím, se kterým se potýká už delší dobu. Tajemství, u kterého hrozí, že je všechny rozdělí. Rodiče si před tím zacpávají uši a posílají ho k terapeutovi. A Sam? Sam to nedokáže pochopit a má strach, že bude taky jiný. Protože co byste dělali vy, kdyby vám váš bratr řekl, že není vaším bratrem? Že je ve skutečnosti vaší sestrou?
Knihy autora Johna Boyna se mi zatím četly dobře a nebylo to jinak ani u této knihy. Jedná se o mé první setkání s touto tématikou. Kniha byla čtivá a plná emocí. Překvapilo mne, že byla pojatá celkem s lehkostí, anebo já to alespoň tak vnímala. Za mě rozhodně zajímavé čtení.

Hodnocení = 3+★

3) Dilema – je čtvrtá kniha autorky B. A. Paris. A podle mého názoru ani tentokrát autorka své čtenáře nezklame, přestože se jedná o lehce jiný žánr, než jsme u autorky zvyklí. Mě to ale rozhodně nevadila, ba naopak. Tohle rodinné drama mě bavilo a chytlo víc než „kdo ví jaký“ thriller. A o čem je?
Livia slaví čtyřicáté narozeniny a uspořádala pro dnešní večer velkolepou oslavu, na kterou se připravovala dvacet let. Má jí místo vysněné svatby. Jediná osoba, která na ni bude chybět je její dcera Marnie studující v zahraničí. Ale její manžel přichystal překvapení a tajně zařídil Matrnii letenky domů.  Během dne se však dozví hroznou zprávu a potřebuje ji říct Livii, jenže když vidí, jak je šťastná, tak ji nechce kazit její vysněnou párty. I Livie se chce Adamovi svěřit s něčím, co se týká jejich dcery, ale čeká, dokud večírek neskončí, protože si nechce kazit svůj velký den.
Můj názor si můžete přečíst zde.

Hodnocení = 5★

P.S.: Pro milovníky knih této autorky tu mám malý „bonbonek“: podle Goodreads.com – vyšla (teď v červenci) autorce již pátá kniha v originálním názvu: „The Therapist“.

Za červen jsem přečetla 864 stránek.

A jak je to s červnovými přírůstky? Za červen mi na konec přibyla pouze jedna jediná kniha (a to jsem měla v tom měsíci narozeniny, ale tentokrát bez knižních dárků). Tou jedinou kráskou je kniha: Její konec.

Mé suma sumárum sčítá 56 knih k přečtení!

Četli jste některou z uvedených knih nebo se na některou chystáte? A kolik knih jste přečetli za červen vy?
Napište mi do komentářů – budu se těšit.

Vaše ൬ermaidka

2 Replies to “ČTECÍ ČERVEN”

  1. Žádnou knihu jsem nečetla, ale už dlouho (od chvíle co vyšla) mě láká Můj brácha se jmenuje Jessica. 🙂 Já měla červen knižně slabší, zato teď, když je volněji, se to snažím dohnat. 🙂

    1. Tak to já mám pro změnu knižně (zatím) nejslabší červenec :-((

Napsat komentář