ČTECÍ LEDEN

Zdravím vás, moji čtenáři.

Je půlka února a já nemám v tomto měsíci ještě dočtenou žádnou knihu. 🙁 Jediné co jsem za únor přečetla je osmdesát stránek z rozečtené knihy. Zdá se, že mám zase nějakou čtecí krizi – či co. Ale tento článek je ohlédnutím za mým čtecím lednem. A v minulém měsíci jsem přečetla tři knihy📚. Takže aspoň něco. 🙂


1) Propast smrti – je třetím příběhem a případem Kate Marshalové a Tristana Harpera od britského spisovatele Roberta Bryndzy. V této knize si Kate spolu s Tristanem otevřeli detektivní kancelář a nyní mají svůj první velký případ. Obrátila se na ně matka novinářky Joanny Duncanové, která i po dvanácti letech po své dceři pátrá. Ta tehdy záhadně zmizela poté co odhalila politický skandál. Kate s Tristanem při svém vyšetřování vycházejí z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Postupně dávají dohromady střípky informací, které pospojují a Kate si záhy uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na sériového vraha.
Kniha se mi četla skvěle, měla spíše kratší kapitoly, což já osobně preferuji. Osobně bych knihu zařadila spíše mezi detektivní romány než do thrillerů, ale děj byl propracovaný a měl spád.
Můj pohled na knihu si můžete přečíst zde.

Hodnocení = 5★

2) Poslední knihkupectví – je milý a poutavý román, který je zasazen do období druhé světové války a bombardování Londýna. Hlavní postavou je Grace, která spolu s kamarádkou Viv přijíždí těsně před válkou do Londýna za prací. Nakonec je zaměstnána v knihkupectví u pana Evanse. Problém je v tom, že Grace nikdy neměla na čtení čas a ke knihám nemá žádný vztah. 
To se ale změní poté, co na doporučení jednoho mladého muže si přečte román Hrabě Monte Christo. Po dočtení zmíněné knihy Grace dočista propadne knihám a celému knihkupectví.
Autorce Madeline Martinové se podařilo napsat román z válečného období, kdy má čtenář dojem, jako by válka byla vedlejší faktor v příběhu. Alespoň já to tak vnímala. Kniha nepůsobí nijak depresivně, přestože jsou v ní popisovány i tragické a smutné události. Naopak je plná naděje a knih. Ukazuje, že ztratit se v knihách a jejich příbězích lze i během kruté války, a díky nim můžete navázat přátelství nebo dokonce potkat lásku.
Více o knize si můžete přečíst v mém názoru.

Hodnocení = 4+★

3) Knihkupectví pana Livingstona – je mimo jiné o mladé archeoložce Agnes, kterou její kroky zavedou do knihkupectví Moonlight Books ve čtvrti Temple a mezi jeho stálé návštěvníky. Bručounskému majiteli Edwardovi Livingstonovi se dívka zamlouvá a nabídne ji práci pomocnice, kterou Agnes přijme navzdory tomu, že toužila po práci v některém z britských muzeí. Chvíli poté dojde v obchodě ke krádeži, kdy zmizí drahocenný deník Edwardova předka. A tak přichází do knihkupectví inspektor John Lockwood. Tento podmanivý příběh, který na mě působila až kouzelným dojmem, napsala španělská spisovatelka Mónica Gutiérrez Artero
I na tuto knihu si můžete přečíst můj názor, a to zde.

Hodnocení = 4★

Za leden jsem přečetla 902 stránek. 

Za leden mi nepřibyla žádná nová kniha.

Mé suma sumárum sčítá 53 knih k přečtení!


A jaké knihy jste přečetli v prvním měsíci letošního roku vy?

Hezké čtení přeje,
Vaše ൬ermaidka

6 Replies to “ČTECÍ LEDEN”

  1. Poslední knihkupectví ma veľmi láka aj vďaka tvojej recenzii ❤. Viem, že kniha vyšla aj v slovenčine, takže si ju píšem na svoj zoznam prianí 😊.
    Ja som za január iba dočítala jednu knihu, ktorú som čítala dlhé mesiace, inak nič…akosi neviem nájsť knihu, ktorá by ma úplne pohltila 😐…

    1. To já zase teď v únoru teprve dnes dočetla první knihu za tento měsíc 🙁 – nějak se mi nedařilo číst, neměla jsem náladu. Každopádně, jsem ráda, že jsem tě na knihu Poslední knihkupectví nalákala a doufá, že se Ti bude líbit. 🙂
      Měj se moc krásně, Mony.

  2. V lednu jsem také přečetla Knihkupectví pana Livingstona a moc se mi líbilo. Bryndza taktéž nezklamal. 🙂

    1. To ráda čtu, že se líbila kniha i dalším čtenářům… 🙂

  3. Jestli tě to uklidní, já to mám se čtením v poslední době také horší… Nějak není čas, nálada…skvělých knih, na které se těším mám doma spoustu, ale zas se do nich nechci nutit. 🙂 Zapeklitá to situace.

    1. Tak není to dobré se ke čtení nutit, pak si to čtení tolik neužijeme – takže ti rozumím. A držím palce, ať je zase ta správná čtecí nálada – snad s jarem to bude lepší… 🙂

Napsat komentář