RC – ŠTĚSTÍ MÁ BARVU LEVANDULE

Někdy musíte odjet daleko, abyste zjistili, že štěstí čeká za rohem

O knize: Penelope, které všichni říkají Pepe se převrátil život naruby. Nedávno dostala výpověď v práci a přítel se s ní rozešel po telefonu. Do toho ji zavolá sestra, že babička je v nemocnici, protože vypadla z okna. Pepe neváhá ani minutu a vyráží z Berlína do prosluněné Provence a do rodinného penzionu „La Petite Sorcière“, ve kterém měla babička před úrazem hosty, o které je potřeba se postarat. 
A tak se Pepe s chutí pustí do práce. Mezi péčí o hosty, pečením francouzských dezertů a procházkami po fialových lánech levandule si uvědomí, že je konečně šťastná. Postupně najde sílu dát do pořádku svůj život a odpověď na otázku, kam se nasměrovat dál. Ale uvědomí si, že pravou lásku měla celou dobu přímo u nosu?


„Stejně jako dřív mě zneklidňovaly vzpomínky z posledních týdnů. Ztracené divadlo, Oskar a jeho rozlučkový telefonát, otcův dopis, to všechno se mi během dne vtíralo na mysl jako útržky slov, i když jsme se právě zabývala jinými věcmi. Jenže v myšlenkách jsem se nikdy nedostala dál, tak jsem raději otevřela další krabici z půdy.“

str. 96

Můj názor: Do knižní obálky jsem se zamilovala na první pohled – barva levandule – prostě fialová, to je moje. 🙂 Na knihu jsem se těšila celé léto, ale bohužel jsem se k jejímu čtení dostala až v druhé půlce září. Což vůbec ničemu nevadilo, protože léto na vás dýchne v podstatě hned při začtení. Prosluněná Provence, jídlo, víno, rodinné i milostné vztahy – to je vše oč tu běží. Smířit se s rozchodem, najít sám sebe, prozkoumat nové možnosti a vyřešit jedno rodinné tajemství. I tak se jednalo o nenáročné a velmi příjemné čtení. Takže rozhodně milá oddechovka s poklidným čtivým tempem. Sice byla kniha lehce předvídatelná, ale to tak už u letní romance čekáte a není to nic proti ničemu. V tomto konkrétním případě je hodně lákává atmosféra Provence a láska k pečení. Na závěr bych jen zmínila, že mi osobně nesedl konec, přišel mi z ničeho nic moc rychlý a zbytečně useknutý. Škoda.


Hodnocení: 4/5


Kniha vyšla pod nakladatelskou značkou Cosmopolis, spadající pod Nakladatelský dům Grada. Za poskytnutí knihy k recenzi, bych ráda poděkovala Markétě. Knihu si můžete zakoupit zde.


Medailonek:
Název: Štěstí má barvu levandule
Autor: Pauline Maiová

Originál: Das Glück ist lavendelblau / 2020
Nakladatelství: Grada / Cosmopolis
Žánr: Prešlová Kateřina
Rok vydání v ČR: 2021
Počet stran: 360


O autorce: Pauline Maiová (nar. 1987)

– se narodila a vyrostla v Berlíně. Vystudovala literaturu a během svých cest přišla na chuť francouzskému způsobu života, zamilovala si drsné mořské pobřeží i sladké makronky. V současné době žije znovu v Berlíně, kde získala práci lektorky a redaktorky. Stále však má slabost pro Francii, a proto se právě tam odehrává její literární prvotina.


Už jste tuto knihu četli? Pokud ano, co jste na ni říkali? Nebo se na knihu teprve chystáte?
Napište mi do komentářů. 🙂

Mějte se a čtěte,
Vaše ൬ermaidka

2 Replies to “RC – ŠTĚSTÍ MÁ BARVU LEVANDULE”

  1. Souhlasím, obálka nádherná, atsmosféra také, ale ten konec mohl být trochu více rozepsaný… 🙂

    1. Tak to se shodném :))
      Hodně jsem váhala u hodnocení mezi 3+ a 4 (z pěti) a nakonec jsem se přiklonila k těm 4 hvězdičkám, za tu nádherně popsanou Provence. 🙂

Napsat komentář